Doplňky: Baobab, Fungilen, Křemelina

5. dubna 2016 v 23:11 |  Objevy & potraviny
Zmiňovala jsem se o užívání doplňků.
Momentálně užívám tyto 3 bojovníky:
 • Baobab
 • Fungilen
 • Křemelinu

Baobab


Baobab byl pro mě velkou neznámou. Nalákalo mě množství antioxidantů a taky citrónová chuť baobabu (voda s citrónem je pro mě zaběhnutá klasika, pro případ nemožnosti si ji připravit, nachystat jsem i z tohoto důvodu sáhla po baobabu). Pro hovoří i jeho probiotické účinky. Jeho minerální, vitaminové a další nutriční hodnoty jsou neuvěřitelné. Užitím malého množtví baobabu si doplníte denní dávku (která by šla naplnit i jiným ovocem/zeleninou, ale museli byste požít neporovnatelně větší množství). Chuťově je baobab zajímavý, nikterak rušivý. Má opravdu jemnou citrusovou příchuť. Baobab je jedním z "utajených" produktů ze zajíce. Přidávám malé informační okénko.

Co je to Baobab prášek?
Dužina plodů africké stromu Baobab (Adansonia Digitata L.) přímo překypuje nutričními látkami, díky jejichž množství se považuje za jednu z potravin budoucnosti. Přirozeně schne uvnitř tvrdé slupky plodů a jednoduchým prosíváním se z ní získává světlounký prášek citrusově kyselé chuti s jemnými tóny karamelu. Prášek baobabu má velmi široké využití v přípravě řady pokrmů a nápojů a díky svému složení je schopen zásadním způsobem vylepšit nutriční profil potravin.

Které jsou klíčové výživové vlastnosti Baobabu?
Účinný antioxidant
Baobab se pyšní hodnotou 240 ORAC, což je hodnota udávající úroveň antioxidační aktivity. Pro srovnání, toto číslo je 2x vyšší než mají brusinky a granátové jablko a 3x vyšší než borůvky, což jsou druhy ovoce známé pro své antioxidační schopnosti.
Dostatečné množství vlákniny ve stravě je vysoce důležité pro optimální stav a fungování zažívacího traktu a pro udržení nízké hladiny cholesterolu. Prášek baobabu obsahuje daleko větší množství vlákniny než ostatní ovoce, včetně jablek, broskví, meruňek a banánů v sušeném stavu. Převážná část vlákniny baobabu je tvořena pektinem, který podle všeho hraje významnou roli v snižování hladiny cholesterolu. Rovněž se u pektinu hovoří o jeho prebiotických účincích a tedy pozitivním vlivu na střevní bakterie.

Vápník
Baobab obsahuje větší množství kalcia než mléko, a to zejména v daleko využitelnější podobě. I ve srovnání s ostatními druhy ovoce i tzv. 'superfruits' vykazuje baobab v případě vápníku daleko větší hodnoty.

Železo, draslík, hořčík
Hořčík je významný pro dobře fungující metabolismus, správnou funkci svalů, a pevnost kostí a zubů.
Hodnoty hořčíku v baobabu jsou znatelně vyšší než v banánech či meruňkách. Rovněž v obsahu draslíku babobab významně převyšuje ostatní druhy ovoce, a v případě železa je jeho obsah podstatně vyšší než má např. Špenát.

Použití
Baobab se výborně hodí do všech sladkých pokrmů i nápojů. Veškerým kulinářským nápadům přidá lehce kyselý citrusový šmak. Lze ho jednodušše míchat s vodou, ale daleko lepší je přimíchat ho do ovocných šťáv nebo smoothies. Výborně se hodí i dezertů, dortíků, marmelád, müsli, jogurtů apod. Doporučená dávka je 5 - 15g denně (1 až 3 lžičky), jeho dávkování není ale nijak omezeno, je to zkrátka jen ovocná dužina.
Fungilen


Tohle pro mě osobně je pecka. Užívám ho v rámci měsíční kůry asi 3-4 roky. Zbavil mě nadmutého břicha, zlepšení spánku, zmizela úporná bradavice na chodidle, se kterou si mastičky na lékařský předpis nedokázaly poradit (po měsíci užívání a dodržovaní doprovodné diety (ne bílý cukr, ne bílá mouka, ne sůl) bradavice zmizely! A to prosím byla v chodidle zažraná, sama jsem ji několikrát vystříhávala, mazala doporučenými mastičkami. Asi si dokážete představit, co za "zabijáka" to musí být, když si dokáže poradit s dlouhodobými kožními problémy . Momentálně ho užívám od 1.4. a ze začátku mě provázela úporná bolest hlavy (která je v tomto případě znak toho, že to špatné odchází z těla), zhoršení pleti (škodliviny se tlačí ven skrze pokožku). Osobně tento produkt mohu 100% doporučit. Poradí si s leckterými mnoha - letými problémy. Je to má stálice, která není všemocná, ale nemá do toho daleko.

Podle stupně problémů se fungilen užívá následně s detoxilenem a následně fructavitem. Bylo by to na samostatné články. Samy si kočky najdětě na internetu diskuze, které se těmto přípravkům věnují. Pokud vás trápí nějaké zažívací, psychické, dermatické a jiné problémy, fungilen je v tomto případě dobrou volbou.

Složení: Voda, jemný líh melasový, extrakt z břízy bělokoré, puškvorce lékařského, levandule lékařské, lichořeřišnice větší a penízovky sametonohé. Lihovitost 40%, obsah 50 ml.
Doporučeno zejména pro osoby s akutními nebo chronickými problémy způsobenými přemnožením plísní, kvasinek, virů a baktérií (včetně chlamydií). Více informací o vlivu plísní, kvasinek a dalších patogenních mikroorganismů na naše zdraví si můžete přečíst na těchto stránkách.

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (European Food Safety Authority - EFSA) nám umožňuje tato zdravotní tvrzení:
 • očista těla,
 • vylučování - odvodnění - hubnutí,
 • detoxikace - eliminace,
 • zdravé zažívání,
 • zdraví ledvin a dolních cest močových,
 • hladina cholesterolu v krvi,
 • pomáhá zlepšovat spánek,
 • napomáhá psychické pohodě,
 • zdravá pleť.
Způsob užívání elixíru: 3x denně 20 kapek půl hodiny před jídlem nebo po jídle, optimálně alespoň po dobu jednoho měsíce. Vhodné rozředit v troše vody na dně skleničky a chvíli podržet v ústech, není třeba zapíjet. Podle míry postižení organismu nasadit po zhruba měsíční pauze další léčebnou kůru. Dodržovat pitný režim, minimálně 1,5 litru tekutin na 50 kg živé váhy. V některých případech se může dočasně objevit žízeň, lehčí bolest hlavy či průjem. Tyto projevy jsou přirozenou součástí probíhajících detoxikačních procesů a zpravidla po několika dnech samy odezní.
Křemelina
Křemelina - starověký dar přírody

O křemelině jsem poprvé slyšela před dvěma lety. Čas uzrál a já shodou okolností zakoupila balení pro dvou měsíční užívání. Očista střev (tam veškeré problémy začínají), zbavení těžkých kovů z organismu, zbavení parazitů, upravení zažívání, doplnění minerálů. Tyhle uvedené účinky byly pro mě lákadlem proč koupit a vyzkoušet křemelinu. Užíváme ji společně s mou psí společnicí od 1.4.. Na vyhodnocení je brzo. Navíc ji užívám v kombinaci s fungilenem, který je pro mě zabiják číslo 1.


Účinky:
 • přirozenou cestou podporuje hubnutí a to bez nutnosti změny jídelníčku
 • odstraňuje vnitřní parazity (roup dětský, škrkavky, tasemnice, řadu dalších)
 • stimuluje metabolizmus
 • upravuje zažívání
 • zlepšuje trávení proteinů
 • působí jako krevní čistič (proto je vhodná při a po léčbě boreliózy)
 • obsahuje esenciální a stopové minerály (v přirozené formě, tudíž ve vysoké míře vstřebatelné)
 • absorbuje destruktivní a jedovaté látky ( toxiny, hliník,...)
 • vhodná po očkování (zvláště při léčbě PVS - post vakcinačního syndromu)
Křemelina je přírodní a organický zdroj rostlinného křemíku. Sladkovodní usazeniny diatomu jsou použitelné ke konzumaci jak pro lidi, tak pro zvířata, protože se jedná o nejčistší formu křemeliny. Ne každá křemelina je vhodná ke konzumaci: třeba v Americe se nachází asi 600 ložisek křemeliny, ale jen šest z nich je vhodných pro lidskou konzumaci podle standardů FDA (U.S. Food and Drug Administration).

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), podle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění.

Před lety, byl obsah křemíku v půdě mnohem vyšší, dnes ho je díky všudypřítomným pesticidům veliký nedostatek, proto je užívání křemeliny, jednoduchý, rychlý a levný způsob, jak ho účinně doplnit.

Rostlinný křemík má pozitivní vliv v lidském organismu na: posílení imunitního systému; chrání před nebezpečnými volnými radikály, působí jako antioxidant; má protizánětlivé účinky, podporuje hojení ran; působí preventivně proti vzniku kardiovaskulárních onemocnění; má nejdůležitější podíl na stavbě kostí; je důležitý pro kvalitu (lesk, lomivost a zdraví) vlasů, nehtů a pokožky; je důležitou prevencí vzniku osteoporózy, Alzheimerovy choroby; pomáhá vylučovat z těla toxické látky a těžké kovy, hliník, a další; snižuje hladinu cholesterolu v krvi; má příznivý vliv na krevní oběh a jako jediný působí jako krevní čistič; pozitivně ovlivňuje močové cesty a funkcí ledvin; napomáhá při léčbě kožních chorob; má pozitivní vliv na starší lidi a ženy v menopauze.

Pro lidský organismus má křemík nezastupitelný význam. Hned po kyslíku je křemík nejvíce svázán s biosférou. Je nezbytnou součástí mnoha enzymů řídících chemické reakce v našem těle. Spolu s vápníkem a hořčíkem přispívá ke stavbě pevných kostí a k tvorbě pojivových tkání (kůže, nehtů, vlasů), kterým dodává pevnost a pružnost. Je jedním ze základních stavebních kamenů svalových tkání. Má vysoké protizánětlivé účinky, proto je vhodný i při akutních onemocnění, podporuje vylučování a snižuje tvorbu hlenu, urychluje hojení ran a působí proti stárnutí kůže.

Nedostatek křemíku v organizmu způsobuje: zpomalení růstu a vývoje, větší lomivost a deformaci kostí, vypadávání a lomivost vlasů, lomivost a křehkost nehtů, osteoporózu, záněty pokožky, špatné hojení jizev a ran, větší přecitlivělost na chlad, špatný stav zubů a dásní, nedostatečná kondice chrupavek, vazů a šlach.

Jedná se o 100% přírodní produkt s vysokým obsahem minerálů a stopových prvků jako například: vápník, draslík, hořčík, sodík, zinek, měď, železo, stříbro, molybden, fosfor, chrom, bor, titan …

Dále se může používat - v domácnosti na hubení hmyzu, u domácích mazlíčků na doplnění minerálů a šetrné zbavení parazitů, na rostlinách proti škůdcům, u hospodářských zvířat na zlepšení jejich fyzické kondice a odstranění parazitů, k filtraci vody a pro uskladnění obilovin, může se také použít v kosmetickém průmyslu, jako peelingová maska na obličej, ruce a celé tělo.

DPURE - je jako jeden z mála čistě přírodních produktů vhodný a vysoce účinný při detoxikaci a proti parazitní léčbě, odstraňuje např. roup dětský, tasemnici, škrkavky a další.
Na lidský organismus působí třemi různými způsoby:

1. Absorbuje - Křemelina má tvar válečků plných malých otvorů. Tyto válečky mají velice silný negativní náboj. Jak se tyto miliony malých válečků pohybují skrze žaludek a trávicí trakt, přitahují a absorbují bakterie, houby, prvoky, viry, pesticidy a zbytky jiných chemických látek, E-Coli a těžké kovy. Tyto toxiny jsou chyceny a vyplaveny ven z těla. Kromě toho jsou i větší paraziti, kteří mohou žít v trávicím ústrojí poškozeni křemelinou a později vyloučeni z organizmu. Všechny tyto aktivity vedou k mnohem zdravějšímu tělu. Mnoho konzumentů říká, že se prostě cítí lépe.

2. Čistí - Křemelina je velmi tvrdá. Na stupnici tvrdosti, kde je diamant na stupni 9, tak křemelina je na stupni 7. To je velmi důležité, protože jak tyto miliony drobných, tvrdých a ostrých válců křemeliny prochází tenkým a tlustým střevem, čistí jejich stěny. Po pouhých několika měsících užívání křemeliny, už není stěna střeva potažená hlenem a v něm usazenými plísněmi.
* Pravidelné pohyby střev (to je nejčastější poznámka, kterou zmiňují uživatelé )
* Zdravější střevo. To je obzvláště důležité, jak stárneme. Čistým zdravým tlustým střevem zabráníme tvorbě polypů, rakovině a vředů.
* Mnoho uživatelů hlásí po užívání křemeliny zvýšenou energii a sníženou potřebu spánku. To je dosaženo tím, že se potraviny a živiny lépe vstřebávají do krevního oběhu. Přes znečištěné tlusté střevo se mnoho živin a potřebných látek nevstřebá.

3. Vyživuje - Křemelina obsahuje 15 přirozeně se vyskytujících minerálů, které jsou vynikající pro tělo. Tyto minerály podporují zdravější a lesklejší vlasy, kůži a nehty. Přísun minerálů do organizmu poskytne tělu více dobré energie a vytrvalosti.

Malé množství křemeliny se dostane a vstřebává do krevního oběhu jako oxid křemičitý. Jednou z výhod křemene je, že pomáhá ničit špatné tuky. Díky tomu někteří konzumenti zmiňují, že pozorují snížení hladiny cholesterolu a i vysokého krevního tlaku.Je to jen drobný výcuc účinků těchto doplňků, bylo by to to na obsáhlejší článek, ale už i tak je délka "únavná".
Samostatným tématem by mohly být oleje, které se snažím pravidelně uživat. Možná někdy příště.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 serapis10 serapis10 | Web | 6. dubna 2016 v 10:52 | Reagovat

TEn malinový olej je fain, síce nie sú to čisto mali, ale je príjemný.

Ten kávový banujem, je drahý a kupovala som si ho pretože som si myslela, že to bude čistá káva, bohužial vonou ma sklamal :C.

2 serapis10 serapis10 | Web | 6. dubna 2016 v 11:02 | Reagovat

Pozerám tie doplnky , mna moc neoslovili. Pre mna najčistejšie je to ,čo si priamo odtrhnem z prírody v celku, to má najväčšiu silu. Moc neverím všeliakým veľkým objavom, pretože väščinou je v tom biznis. Ten druhý - ja sa skôr čistím prírodnou cestou - natrhám si dané bylinky a s mixérom spravím zelený nápoj a kúzlo je na svete. Moj najoblúbenejší je skorocel - nazbieram si listy a tie rozmixujem s ručným mixérom a precedím. Chudí skvele.  Môj názor je , že v jednoduchých veciach je naviac sila. Pracovala som v spoločnosti , kde boli podobné 100% produkty z rastlín, viac spravil placebo efekt a informácie na čo to je, ako bola skutočná sila. No nájdu sa i výrobky , ktoré sú fain, pre každého je to niečo iné - sem tam si kúpim goji, či čistý konopný proteín, alebo prášok maca, ale najčastejšie je to agar -agar /ten používam na zahustenie mandl. mlieka + jumbo hrozienka/.

3 sainar-life sainar-life | Web | 6. dubna 2016 v 13:55 | Reagovat

u toho fungilenu je fajn

[2]: u toho Fungilenu je fajn, že kombinuje jak rostliny na pročištění orgánů, tak zároveň myslí i na drenáž (ochranu orgánů před nadměrným vyplavením škodlivin). Což je velmi důležité a málokdo si na to dává pozor při očistných kůrách. U tohoto produktu bych dala ruku do ohně. Při sběru hub je použito takřka laboratorních podmínek. Sám ty houby pěstuje. Výrobce si je vědom množství zamoření toxiny u volně rostoucích hub. Ale jak říkám, je na každém, jakou cestu zvolí. Kdybych si chtěla něco podobného připravit sama doma, asi bych se přinejmenším přiotrávila. Nerozeznám velké množství hub!

Musela jsem si do překladače zadat skorocel, ha jitrocel! Mohlo mě to napadnout. Při příští procházce se musím lépe dívat kolem sebe. Fajn tip!

4 serapis10 serapis10 | Web | 6. dubna 2016 v 22:39 | Reagovat

Zajtra kupujem bambucké maslo :D.

5 Marla Marla | Web | 7. dubna 2016 v 22:48 | Reagovat

Wau dobrý článek! Já se většinou omezuju na pár vitaminů, když jdu náhodou kolem lékárny a mám peníze navíc :D musím to napravit, je to důležité

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama